A letöltést az ikonra kattintással kezdheted meg.
A képekről a saját gépedre már letöltött játékok indulnak el a Táblajátékos Birodalmad-ban.
Előfordulhat, hogy a "jatekok_indítása" könyvtárba tett parancsikont "be kell üzemelned",
azaz első futásakor: a felkínált tallózóban rávezetni a "jatekok" megfelelő nevű könyvtárában az indítófájlra. (lásd: letöltési HELP)


QUARTO JAVA progi, többen kértétek: legyen külön is letölthető. letöltés (49 kB)

YALI ("libikókás Halma") JAVA progi, többen kértétek: legyen külön is letölthető. letöltés (28 kB)

, , malomka.ZIP (110 kB)

Egyik sem olyan csicsás, mint a "fizetős" Morris3D, de mindegyik jobban játszik. Legjobbnak tűnik még mindig Keller Ági DOS-os progija, amiben a táblát is variálhatod.

MALMOK a TÁBLAJÁTÉKOSON és MAGYAR MALOM a TÁBLAJÁTÉKOSON


, , , IP_cimesek.ZIP (1800 kB)

Ezekkel, játékportálra csatlakozás nélkül is játszhatsz (malmot, sakkot, halmát, amőbát) és "csetelhetsz" olyan távoli ismerősöddel, akinek szintén birtokában vannak ezek a progik.
A kezelésük is nagyon egyszerű: a Hálóra való fellépésed után: egy kattintásra "megmondja" az aktuális IP-címedet (connection/IP-address), amit pl. Email-ben elküldesz annak, akivel játszani akarsz és máris olyan közvetlen kapcsolat lehet a gépeitek között (connection/connect to opponent), amin az IP-s progikkal játszhattok is egymással... (Ilyen a Zilli is, tehát bármelyik játéka játszaható a IP-címes kapcsolatban.)

és (Az elsőt kisebbeknek, a másodikat profiknak) LOA_2db.ZIP (200 kB)

Szabályok: Az nyer, aki előbb rendezi a saját bábuit egyetlen összefüggően érintkező alakzatba. Felváltva, egy-egy saját bábu lép, vonalban pont annyit, ahány bábu van a vonalban. Csak a saját bábu léphető át és az ellenfél bábujára érkezés, annak kiütését eredményezi...

LOA (= Lines of Action) a TÁBLAJÁTÉKOSON

+1 "releváns" oldal: LOA-JAVA


Ha egyetlen amőbaprogit akarsz kiválasztani és lassú a NET-hozzáférésed, akkor most ezt ajánlom, középkategória tetején játszik, gyors a legerősebb fokozatban is WMAKE5.ZIP (24 kB) .

Ha szívesebben választasz magad, akkor:
egy csomagban az alábbi 5 válogatott amőbaprogi: AMOBAK.ZIP (1.360 kB)

WINFIVE: (gyakorlottaknak) Szabó Miklóstól kaptuk: 1995-os Windows-os amőba progi, változatosan és jól játszik, emellett 7-es szinten is villámgyors... Shareware, de a fejlesztők eltüntek a webről... (Ha nem indulna el, akkor az INI-kiterjesztésű fájljait másold át a C/Windows könyvtáradba.)

CZIMER: (gyakorlottaknak) Czímer Csaba 19 fokozatban játszó amőbája kb. 12 fokozatig kivárható. (Ha a tábla rácsozata nem jelenne meg, akkor a windows-ablak belsejét szürkére kell állítani:
>>kattintás az asztalra>>megjelenés menü>>legördülőből ablak választás>>szürke szín.)

FINN: (kezdőknek) A talán a gyorsaságához és játékerejéhez képest a legkisebb méretű "végtelenített" táblán játszó amőba-progi, komfortos kezeléssel. Az eredeti szerző: Moilanen Pentti, Finnország, de több "piszkált" (előfordul, hogy üzletileg forgalmazott) változata is terjed.

W-V: (profiknak) Talán a legerősebben játszó amőba/renju-progi. A magyar szerzők, Wagner János és Virág István (aktív versenyzői tapasztalataikat felhasználva) folyamatosan fejlesztik. Ez, még a 2000. decemberi állapot, de ha "ő kezd", nemigen lehet megverni.

NOESIS: (profiknak) Mark Mammel sikeres DOS-os amőba/renju progijának 2001-ben készült windows-os verziója. Állítható opciókban többet tud az előzőnél és ezt se igen lehet megverni.
Mark honlapjára egyébként érdemes benézni http://users.erols.com/msmammel/marksfiv.html kincslinkek, további progik: Pente, Renju, Amőba (Gomoku)...

AMŐBÁK a TÁBLAJÁTÉKOSON
+1 "Releváns" oldal: Renju International Federation


Reversi, Othello, Fonákollós: a Zillin van néhány, a reversi.zrf jól is játszik, de "vérbeli profiknak" itt van még G.Andersson és L.Ivansson "super-reversije": wz311.exe (4 MB)
(Telepítést igényel, utána az indítóikonját "húzd be" a "jatekok_inditasa" könyvtárba.)

Ha eddig úgy tudtad, hogy a sarkokat kell elfoglalni a győzelemhez, akkor bizonyosan "ronggyá ver!" Ez, a reversiről mindent tudó progi nem csupán abszolút FREE, de egyszersmind kitűnő nyerőstartégia-elemzést is tartalmaz... (Sajna angolul. Vállalná valaki a magyarítását? Nagyon hiányzik a "Táblajátékos"-ról egy REVERSI-SULI) Miután pedig a fejlesztők folyamatosan tovább tökéletesítik, igencsak érdemes időnként benézni hozzájuk az újabb verziókért: http://www.nada.kth.se/~gunnar/othello.html

Versenyre készülsz? Beppi Menozzi kitűnő progit hozott össze a végjátékok elemzésére.
Vagy 50 állásban tesztelheted is magad, mit lépnél az adott helyzetben és ezt a progi lepontozza...
Látogass el ide http://www.fngo.it/happyend.asp#Download ,
és/vagy töltsd le a happyend.exe (6,6 MB) -ot,
(installációt igényel, de már az az első beletekintésre is úgy tűnik, igencsak megéri megvárni...)

REVERSI, OTHELLO a TÁBLAJÁTÉKOSON
+1 "Releváns" oldal: FNGO - Federazione Nazionale Gioco Othello


PENTE: WPENTE.ZIP (80 kB) Nagyon profi Windows-os progi Mark Mammel-től, Mindent tud és minden igényt ki is szolgál, opcióit meg kell szokni, de nagyon logikusak.

Mark (képanyagra épített) pente-megnyitáselemzése már kezd forogni nálunk is: p_nyit.ZIP (80 kB)
Ez, kinyomtatva kb. félszáz oldal és képernyőn kissé nehezen kezelhető. Ugyanez egyetlen html-ben (komfortosan görgethető) de: a képek miatt több, mint százszoros méretű lesz: pentemm.ZIP (1 MB)

PENTE a TÁBLAJÁTÉKOSON


SAKKOK.ZIP (1.300 kB) három sakk-progi (ha valakinek lenne jobb FREE, várom)

Gnu: 1997. Connor McCarthy -angol help-

Gromit: 1997. Frank Schneider (feladványokat is tud) -német help-

SAKK-ról a TÁBLAJÁTÉKOSON


DAMAK.ZIP (530 KB) Két dáma a FREE-s jobbak közül egy csomagban

Michael J. Mefford (1996.): Egyszerű grafika, gyakorlatilag "csak" játszik, opcionális beállítások nélkül

Harm Jetten (1999.) az előbbinél komfortosabb (lépésvezérlés előre-hátra, partikiírás, stb, általában ami elvárható)

DÁMÁK a TÁBLAJÁTÉKOSON


GO (1): IGOWIN.ZIP (786 kB) miniGO (25 Kyu), de abszolut FREE

GO (2): TurboGO.ZIP (1.350 kB) SHAREWARE (Arnaud van der Loeff progija a hozzáértők szerint is az egyik legjobb a GO-progik között. Ha megtetszik és használni akarod, igencsak illik fizetni is érte!)

GO-ról a TÁBLAJÁTÉKOSON


PYLOS.ZIP (260 kB) Hat év kellett, hogy elkészüljön az első "ellenlépő" Pylos-progi!

Az "elkészült" persze némileg túloz, van még mit javítani, csicsázni, okosítani-gyorsítani, szolgáltatást-bővíteni rajta. Mondjuk azt: játszik olyan jól, hogy játéktudásunkat megmérethessünk vele.
A fejlesztő Jergler Csaba ígéri a folytatást, amivel ha elkészül egyedüli csemegét, igazi unicumot kínál.

PYLOS a TÁBLAJÁTÉKOSON


Logi foci: PHUTBALL.ZIP (260 kB) Salvi Péter: Sziasztok, találtam egy phutball-programot, sajnos franciául van, de kis próbálkozással elég könnyű rájönni, mi mit is jelent! (Nagylaci: Ez profinak tűnik, vagy én vagyok nagyon gyenge: öt partit vesztettem ellene zsinórban. )

PHUTBALL a TÁBLAJÁTÉKOSON


TRAX.ZIP (250 kB) On-line kapcsolatra készült, de játszhatnak vele egy gépen egymás ellen ketten is... Forrása: http://www.traxgame.com

TRAX a TÁBLAJÁTÉKOSON


AMAZONS.ZIP (98 kB) Egyre nagyobb sikere lesz a Hálón ennek a bekerítős játéknak. A játék célja az ellenfél lépésképtelen helyzetbe kényszerítése. 4-4- db királynő (a sakkbanival megegyező lépéslehetőséggel) van a táblán. A lépés két fázisból áll: 1. lépni a saját királynőnkkel, maj 2. blokkolni egy mezőt. Csak az a mező blokkolható, ami az adott lépéssel kijelölt irányba esik.
Háló-pont: http://www.littlegolem.net/jsp/game/game.jsp?gid=359&nmove=0

AMAZONS a TÁBLAJÁTÉKOSON


MANCALA.ZIP (110 kB) Szabályok: (1.) Ha az utolsó a saját gyűjtőbe, akkor újra..., (2.) Ha az utolsó a lépés előtt üres saját mezőre, akkor a vele szembenálló mező tartalma...

MANCALÁK a TÁBLAJÁTÉKOSON


HEX.ZIP (98 kB) Nagyon erős ellenjátékra képes Hex a 11x11-es táblán is, melynek játékereje 4 fokozatban állítható. Vadim Anshelevich progija aranyérmet kapott
2000-ben a "Londoni Computer Olypiad"-on: http://home.earthlink.net/~vanshel/Download.html

HEX.ZIP (18 kB) Ha unod, hogy mindig kikapsz egy progitól, próbáld ki ezt a másikat. Ez sem játszik ugyan gyengén, sőt: ha veszítesz ellene "lehülyéz". Ennél azonban megnövelheted a táblaméretet: pl. 14x14-re, amelyen már kis odafigyeléssel is verhető lesz.

Hídépítősökről a TÁBLAJÁTÉKOSON


FENCES .ZIP (10 kB) A Hex nyomán született hídépítősök négyzetes, "Bridges" néven ismert legegyszerűbb változata. Meglehetősen gyengén játszik, de a játék lényegének megkedveléséhez kitűnő alap.

Hídépítősökről a TÁBLAJÁTÉKOSON