Óratervi ötletek a >>>SoundSquare játékhoz

1. és 2. A legegyszerűbb és tán legkézenfekvőbb „óraterv” (bármilyen játék-progihoz hasznosítható „éca”), egy géptermi foglalkozás utolsó 30 percében valamilyen szituációs mesével felvezetve...
<<< Lásd pdf-ben, feladatlapokkal




3. Egy következő foglalkozáson érdekes lehet Conway, hangtalan, de képileg és használatában igencsak hasonló, "ÉletJáték"-a. (Hibridelve a Zeneráccsal: hallható lenne a "szférák zenéje"?)
A zenerács ugye végtelen ismétlődéssel játssza a 2 másodperces "dallamot". Az életjátékban generációról-generációra változik az állapot: Egy cella életben marad, ha 3 cella van mellette, ha több, akkor a cella ("túlnépesedés miatt"), ha kevesebb, akkor ("elszigeteltség miatt") kihal...
br>

4. Távoli asszociációval, "csak" bevezető figyelemfelkeltésre használva ("komponálás"),
legyen egy Liszt Ferenc óra!
Felsősöknek, akár középiskolásoknak is tanulságos élmény lehet azzal a feladattal, hogy maguk keressenek-böngésszenek hozzá információkat. (Többnyire annyit tudunk döbbenetesen gazdag életéről, művészetéről, hogy, "minden idők egyik legnagyobb zongoraművésze, a 19. századi romantika legjelentősebb magyar zeneszerzője, a "magyarul nem beszélő magyar", nemzeti büszkeségünk, a zeneakadémiánk és pl. a repülőterünk névadója...")
"Kályhaként" ajánljuk a Wikipédiát! Az érdeklődés felkeltéseként hivatkozhatunk Szinetár Miklós 1982-ben elkészült 16-részes MTV-sorozatára, és/vagy hallgassuk meg együtt a Klubrádió:
"PARTITÚRA NÉLKÜL" c. sorozatában Sugár Ágnes Liszt Ferencről készített össezállítását.
Leloptam a Játéktanra. A képre kattal wmf-fájlban elindítható: >>>
(Biztosan sértek copyright jogot, de tán várakozást is keltek a nagyszerű sorozat CD-megjelenésére is.)





5. Ha hang, ha zene, ha kattintgatás, akkor egy kis játék-progi válogatás (alsó korhatár nélkül): >>> Fejtsd meg, hogy működik?