Zillions of Games
( ZoG ??? , vagy becézve: Zilli ??? )

 

Nálam, ma is (2021.04.11.) változatlan a TOP-on! Olyan mezőnyben, amelyben percenként születnek újak.

Amerikai fejlesztők 1997-ben készítették el a „táblajátékok enciklopédiáját”.

A számítógéppel is játszható táblás játékok "Billy Gates-ei": Mark Lefler, Jeff Mallett.

A Zilli-vel olyan alap-progi született, amely nem hiányozhat egyetlen „gondolkodós” játékot kedvelő ember gépéről! Mennyiségi kínálata határtalan.

Már az alapcsomag 48 db játéka is, valójában 375 féle változattal indult!
2012-re: a 48-ból már több, mint 2000 lett és az a 375 is jócskán 20.000 fölé szaporodott.

"Okossága" együtt növekszik a számítógépek memóriájával és gyorsaságával.

 

 

A ZoG egy univerzális játékprogram-csomag, amely egyszersmind egy, kifejezetten táblajátékok készítésére kifejlesztett, olyan nyelvvel rendelkezik, amivel már egészen pici gyakorlattal át is alakíthatók a már meglévő játékok. Mi több: akár egészen új játékokat is készíthetünk vele.

 

Programozás? Egy korlátozott szóhasználatú szövegfájl szerkesztésével leírjuk a táblát, a bábuk lépés-szabályait, a játék (a verseny) célját. Megrajzoljuk a hozzávalókat (táblaképet, bábuk képeit) aztán…

Azután. Az elindítás után…, megdöbbenünk:

Már az első teszt partiban „ronggyá ver a gép”. Az ellenjáték „tudása” (az, hogy mire mi a kedvező lépés) ugyanis: univerzálisan benne van az alap-programban. (Sokkal kisebb a túlzásom, mint gondolnád.)

 

A „programozni nem, de játszani akarok!” célú felhasználók számára úgy kínál a Zilli több ezer játékot, hogy azok kezelő felülete és vezérlése, a szolgáltatások aktivizálása (visszajátszás, visszalépés, színcsere, lépés-javaslat, stb.) mindegyiknél azonos. Egyszer kell megértenünk és százszor alkalmazhatjuk.

 

Miért csak százszor, ha több mint húszezres a kínálat?

A Zillinek talán az egyetlen hibája: a rengeteg. Ahogy a sűrű erdőben eltévedhetünk, ugyanúgy nehezen találunk rá 2000 játék variációi között a nekünk tetszőkre. Kinek az egyik tetszik, kinek a másik…
Korábbi bejegyzésekből (hosszabban): >>> Mi az a Zilli? (ÚJ ALAPLAP, 2001. Nagylaci)